SM SYSTÉM BRNO

ELIŠKA POKORNÁ

Co je SM systém

Spirální stabilizace páteře je cvičení, které spojuje komplexní trénink pohybového aparátu. Dobře provedený cvik zaměstná svaly od plosky nohy až po prsty rukou za nutné stabilizace trupu. Je vhodné pro každého, děti od 5 let až po seniory, těhotné, vrcholové i rekreační sportovce. Pomáhá jak preventivně, tak při rekonvalescenci bolestivých stavů zad či velkých kloubů. Mnoho vrcholových sportovců využívá SM systém jako kondiční trénink či kompenzační cvičení při jednostranném zatížení částí těla.

Jedná se o celotělové cvičení, kdy při tahu lana, které je upevněné ve výši pasu, dochází střídavě k napětí a uvolnění svalů.

Cvičení má funkci

Metoda, jejímž autorem je MUDr. Smíšek se opírá o 30 let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou. 

Cvičení uvolňuje svalové napětí, má reflexním působením pozitivní vliv i na funkci vnitřních orgánů (srdce, plic, trávicího, vylučovacího a imunitního systému), celkově harmonizuje tělo i duši.

Jak často cvičit?